banner32

Yozgatlılar ‘Arabaşında’ buluştu

İstanbul Fatih'te faaliyet gösteren Yozgatlılar Federasyonu önemli bir toplantıya ev sahipliği yaptı.

Yozgatlılar ‘Arabaşında’ buluştu

İstanbul Fatih'te federasyon bünyesinde faaliyet gösteren Yozgat öğrenci yurdunda yöresel yemek arapaşı ikramı yapılırken, toplantıya siyaset ve iş dünyasından çok sayıda davetli hemşehri katıldı.  

Toplantıya eski Başbakanlık Ekonomi Baş Danışmanı Prof. Dr. Osman Altuğ, İstanbul Yozgatılılar Federasyonu Ahmet Yılmaz, Av. Satılmış Şahin, İYİ Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Mümin Günler, Yozgatlı üniversite öğrencileri, dernek başkanları ve iş insanları olmak üzere çok sayıda davetli bir araya geldi. 

İstanbul Yozgatılılar Federasyonu Ahmet Yılmaz’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantı Eski Başbakanlık Ekonomi Başdanışmanı Prof. Dr. Osman Altuğ’un yaptığı konuşmayla devam etti.   

Ekonomi Profesörü Altuğ; “Bizler Yozgatlı hemşehriler olarak güçlü bir aileyiz. Birlik ve beraberlik içerisinde, vatanına milletine bağlı, değerlerini koruyan bir milletiz. Bugün geldiğimiz noktada  ülkemiz önemli bir süreçten geçiyor. Her fırsatta olduğu gibi küresel güçler boş durmuyor. Ekonomimiz maalesef bir kuşatma altına alınmıştır. Birileri ülkemizin düzenini bozmak ve  ekonomimize zarar vermek için üstü kapalı bir şekilde her türlü oyunu oynamaktan geri kalmıyor. Bu oyunları bozmak için bizler ve ülkemizin daha güçlü olması gerekir” dedi. 

Yozgat yöresine has Arapaşı çorbasının ikram edildiği toplantıya hemşehriler yoğun ilgi gösterdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER