banner32

Yozgatlılar Üsküdar'da Hasret Giderdi

Yozgatlılar, Üsküdar Küplüce'de faaliyet gösteren Yozgat Sorgun İstanbul Ahmet Fakılı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinde hasret giderdi.

Yozgatlılar Üsküdar'da Hasret Giderdi

Siyaset ve iş dünyasından çok sayıda davetlinin katıldığı kahvaltı toplantıda bir araya gelen İstanbul’da yaşayan Yozgatlı hemşehriler bir araya geldi.

Pandemi dolayısıyla yaklaşık iki yıldır bir araya gelemeyen hemşehrilerin, Üsküdar Küplüce de faaliyet gösteren dernekte gerçekleşen kahvaltılı toplantıya Maliye eski Bakanı Lütfullah Kayalar, bir önceki dönem AK Parti İstanbul Milletvekili Hurşit Yıldırım, Yozgatlılar Konfederasyon Başkanı Ahmet Yılmaz, AK Parti Ataşehir İlçe Başkan Yardımcısı Uğur Akkaya ve Şevket Demir olmak üzere siyaset ve iş dünyasından çok sayıda davetli katıldı.

Dernek Başkanı Ali Cansev öncülüğünde gerçekleşen toplantının günün bir de sürpriz konuğu vardı. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’inde katıldığı ve son derece samimi bir ortamda gerçekleşen toplantıda, Yozgat'ın tanınmış şairlerinden Hüseyin Adak'ın okuduğu duygu yüklü şiir güne damgasını vurdu.

Dernek Başkanı Ali Cansev’in açılış konuşması ile başlayan toplantıda, Maliye Eski Bakanı Lütfullah Kayalar, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Eski Milletvekili Hurşit Yıldırım ve Konfederasyon Başkanı Ahmet Yılmaz günün anlam ve önemini içeren birer konuşma yaptılar.

Cansev; “Hemşehrilerimize Daha Verimli Hizmetler Yapmak İstiyoruz”

Toplantıda Dernek Başkanı Ali Cansev yaptığı konuşmada; “Siz değerli Yozgatlı hemşehrilerimiz birlik ve beraberliğimizi koruyarak sizlere daha verimli hizmetler vermek istiyoruz. Bugün burada hemşehrilerimizle bir araya gelmek bizleri ziyadesiyle memnun etti. Bir Pazar sabahında bizleri kırmayarak toplantımıza katılan Sayın Bakanımıza, Milletvekilimize, Değerli Üsküdar Belediye Başkanımıza ve birbirinden değerli tüm hemşehrilerimize teşekkür eder şükranlarımı sunarım. İnşallah en kısa zamanda derneğimizin lokalini satın alarak hemşehrilerimize çok daha iyi hizmetler edeceğimize inanıyorum” şeklinde konuştu

Lütfullah Kayalar; “Yozgatlı Olmaktan Gurur Duyuyorum”

Toplantıda Eski Bakanlarımızdan Lütfullah Kayalar yaptığı konuşmada önemli konulara temas etti. Her fırsatta hemşehrilerinin yanında olan Lütfullah Kayalar; “Yozgatlı olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Yozgat’ımızın insanları devletine ve milletine sadık, son derece dürüst güvenilir insanlardır. Yozgatlı olmaktan ne kadar onur ve gurur duysak azdır. Ülkemizin birçok önemli kademelerinde görev alan çok sayıda Yozgatlı hemşehrilerimizin yaptığı başarılı çalışmalara şahit oluyoruz. Yıllardır devletimizin üst düzey önemli kademelerinde görev alan hemşehrilerimiz, müdürlerimiz, milletvekillerimiz, bakanlarımız ve Türkiye Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanlığına vekalet eden hemşehrilerimiz var. Çok şükür kıymetli hemşehrilerimiz her kademede üstlendikleri tüm görevleri şaibesiz bir şekilde, başarıyla yerine getirmesi bizleri ziyadesiyle mutlu etmektedirler. Ben buradan devletimizin tüm kademelerinde görev yapan Yozgatlı hemşehrilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dilerim” şekilde konuştu.

METROPOL HABER GAZETESİ - MAHMUT BOYDAK

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2021, 23:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kemal Arısoy
Kemal Arısoy - 11 ay Önce

Çok değerli bakanımız Lütfullah Kayalar beye. Üsküdar beld başkanı Sayın Hilmi Türkmen beye ve diğer katılımcılara ve Metropol haber gazetesi ve yönetimine şahsım ve Derneğimiz adına çok teşekkür ediyorum sağ olun var olun

Halis alpaydın
Halis alpaydın - 11 ay Önce

Ben de dernek başkan yardımcısı olarak Bu güzel günümüzde yine bizleri yalnız bırakmayan sayın bakanımız lütfullah kayıları Bir dönem milletvekili yapmış sayın hurşit Yıldırım Ve Yozgat federasyon başkanımız Sayın Ahmet Yılmaza ve kadın şehir Üsküdarumuzun gülen yüzü çok çalışkan belediye başkanımız Sayın hilmi Türkmen’e bizleri yalnız bırakmayan çok değerli hemşerilerimizi katılımlarından dolayı ben de dernek başkan yardımcısı olarak katılımlarından dolayı teşekkür ederim İyi ki varsınız iyiki üsküdar

SIRADAKİ HABER