Yüzüncüyıl Gazeteciler Derneği Kuruldu

Çoğunluğun katılımı ile gerçekleşen ‘Yüzüncüyıl Gazeteciler Derneği 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda Yavuz Yılmaz oy birliği ile başkan seçildi.

Yüzüncüyıl Gazeteciler Derneği Kuruldu

Tek liste ile seçime gidilen toplantıda, Gazeteciler Sosyal Sorumluluk Projeleri Derneği (GASSOPDER) Başkanı ve Yüzüncüyıl Gazeteciler Derneği (YGD) Üsküdar Temsilcisi Yaşar Kaba Divan Başkanlığı, Vergül Tan ve Yasemin Çağlayan divan üyeliği yaptı. Basın şehitleri adına yapılan bir dakikalık saygı duruşunun ardından, İstiklal Marşı’nın okunması ile birlikte Genel Kurul, başladı.

Yüzüncüyıl Gazeteciler Derneği’nin İstanbul Gazeteciler Federasyonu ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu’na katılımı oy birliği ile kabul edildi. Yavuz Yılmaz seçime tek liste ile girdi, açık oylamada oy birliği ile Yüzüncüyıl Gazeteciler Derneği Başkanı seçildi.

Yüzüncüyıl Gazeteciler Derneği (YGD) Başkanı Yavuz Yılmaz, Genel Kurul’a yaptığı teşekkür konuşmasında; “Sevgili Yüzüncüyıl Gazeteciler Derneği üyeleri, değerli misafirler, Öncelikle hepinizin burada olmasından dolayı çok mutlu ve gururluyum. Cumhuriyetin 100. yılında bu önemli derneği kurmanın gururunu yaşıyoruz. Yüzüncüyıl Gazeteciler Derneği’nin bu önemli gününde sizlerin desteği ve katılımı ile gerçekten güzel bir Genel Kurul gerçekleştirdik. Bu vesileyle, beni Yüzüncüyıl Gazeteciler Derneği Başkanı seçmenize olan güveniniz için hepinize teşekkür etmek istiyorum. Bu sorumluluğu omuzlarım üzerinde taşıyacağımı bilmenizi isterim. Yüzüncüyıl Gazeteciler Derneği’nin temel amacı gazetecilik mesleğini onurlandırmak ve meslek mensuplarının birliğini sağlamaktır. Bu amaç doğrultusunda derneğimiz her geçen gün büyümekte ve daha da güçlenmektedir. Sizlerin desteği ve katkıları sayesinde daha da ileriye gitmek için önemli adımlar atacağımızdan emin olabilirsiniz. Gazetecilik mesleği günümüzde çok önemli bir role sahiptir. Haber almanın ve doğru bilgilere ulaşmanın en hızlı ve etkili yolu olan gazetecilik, demokrasinin temel taşıdır. Doğru bilginin toplumun aydınlanmasında ve yönlendirilmesinde ne kadar büyük bir öneme sahip olduğunun farkındayız. Bu bilinçle, gazetecilik mesleği için çalışan herkesin haklarını korumak ve geliştirmek için el birliğiyle hareket edeceğiz. Öncelikli hedeflerimizden biri, mesleğimizi icra eden gazetecilerin ekonomik ve sosyal haklarını korumak, çalışma şartlarını iyileştirmektir. Bunun yanı sıra, gazetecilik ilkelerine bağlı kalarak doğru, tarafsız ve güvenilir haberlere ulaşmanın kolaylaşması için çaba göstereceğiz. Eğitim çalışmaları, etkinlikler ve işbirlikleri ile gazetecilik mesleğini daha da yükseltmek ve geleceğine güvenle bakmasını sağlamak amacındayız. Yüzüncüyıl Gazeteciler Derneği olarak üyelerimizin her konuda desteğine ihtiyacımız var. Sizlerin önerileri, fikirleri ve katkıları, derneğimizin başarısı için çok değerlidir. Her birinizi, derneğimizin çalışmalarına aktif olarak katılmaya ve derneğimizi güçlendirmeye çağırıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, sizlere bir kez daha Yüzüncüyıl Gazeteciler Derneği Başkanı olarak teşekkür ediyor, derneğimizin daha da büyüyüp güçlenmesi için birlikte çalışmayı dört gözle beklediğimi belirtmek istiyorum.

Hepinize saygılar sunuyorum, diyerek sözlerine son verdi. Genel Kurul, görüş ve temenniler maddesinde, Demirhan Durmuş Çelen, Hüzün Yücel, Süleyman Hilmi Eren, Hikmet Aydoğan, Yalçın Bel ve Zafer Yılmaz’ın konuşmaları ile sona erdi.

YÖNETİM KURULU ÜYELİKLERİNE;

Yavuz Yılmaz, Adnan Bulut, Demirhan Durmuş Çelen, Erdal Yavuz, Hikmet Aydoğan, Özner Berber, Hüzün Yücel, Süleyman Aydınalp, Süleyman Hilmi Eren ,Yalçın Bel, Zafer Yılmaz, Yaşar Kaba, C. Zülfükar Bitikçıoğlu, Ömer Erdem, Gürhan Demirtaş, Kader Gür seçildi.

DENETLEME KURULU ÜYELİKLERİNE;

Nergiz Süslü, Nimet Kartal Mencet, Mehmet Emin Aydınalp, Mahmut Boydak, Turhan Bal ve Erkan Sarıkaya seçildi.

Ayrıca, Turizm ve Gastronomi Komisyonu Başkanlığı’na Mehmet Birtek, Uluslararası İlişkiler Komisyonu Başkanlığı’na Işıner Güngör, Basın ve Halkla İlişkiler Komisyonu Başkanlığı’na Hatice Alkış ve Ekonomi ve İş Dünyası Komisyonu Başkanlığı’na Oğuzhan Müezzino görevlendirildi.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2024, 11:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER