Çekmeköy Şehit Ömer Halisdemir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisinden Büyük Başarı

2024 Türkiye Wushu Kung Fu Şampiyonasında, Çekmeköy Şehit Ömer Halisdemir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 12. Sınıf Öğrencisi Büşra Betül Sağman alanında ikinci olarak büyük bir başarıya imza attı.

Çekmeköy Şehit Ömer Halisdemir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisinden Büyük Başarı

Sağman, bu başarısıyla Avrupa Şampiyonasına katılmaya hak kazandı. Büşra Betül Sağman’ın bu büyük başarından dolayı okulda anlamlı bir tören düzenlendi. 

Törende konuşan Okul Müdürü Kahraman Selçuk, “Öğrencimizin bu örnek başarısından şunu anlıyoruz ki; sadece akademik başarı değil, spor dalında da başarılı olmak mümkündür.  Öğrencimizin bu başarısından dolayı kendisini tebrik ediyoruz” dedi.

Okul Aile Birliği Başkanı Muhammed Sarı, “Gençler, bugün konuşma zamanı değil, zaten Büşra sahada konuştu. Büşra kızımız inşallah bu başarısından sonra Avrupa’dan altın madalya ile dönecektir. Bu vesileyle Büşra kızımızı yetiştiren başta değerli antrenörü Niyazi Akça’yı okul yönetimimizi, öğretmenlerimizi, anne ve babasını tebrik etmek istiyorum” açıklamasında bulundu. 

Büşra Betül Sağman, “Ben böyle bir tören beklemiyordum. Okul yönetimi böyle bir sürpriz yaptığı için kendilerine çok teşekkür ediyorum. Şu an çok heyecanlıyım. Sevgili arkadaşlar, spor yapmanızı tavsiye ediyorum. Spor sağlık içinde çok önemidir.  Ayrıca bana bu yolda büyük destek veren, benim yetişmemde büyük emeği geçen, Sultanbeyli Akça Spor Kulübü antrenörü Niyazi Akça’ya teşekkür ediyorum” diyerek duygularını dile getirdi. 

Program, hediye taktimi ve dualarla son buldu.

Güncelleme Tarihi: 29 Şubat 2024, 08:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER