Ümraniye Mehmet Akif İlkokulundan Tarih Yazan Çocuklar Projesi

Ümraniye Mehmet Akif İlkokulu öğrencileri, tarih ve kahramanlarla dolu bir yolculuğa çıkarak harika bir etkinlik serisi gerçekleştirdi.

Ümraniye Mehmet Akif İlkokulundan Tarih Yazan Çocuklar Projesi

Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen "Tarih Yazan Çocuk" projesi kapsamında Sınıf Öğretmeni Türkan Şahin önderliğinde İstiklal Savaşı kahramanlarını sahneye taşıyan 4-F sınıfı öğrencileri iki yıl boyunca göz dolduran performanslarıyla çok beğeni topladı. 

Proje, öğrencilerinin özgüven kazanmalarını ve özgür düşünmelerini destekleyen bir ortam oluşmasına ve tarihteki kahramanları tanımalarına, onları örnek almalarına vesile oldu. Velilerin projeye gösterdiği ilgi ve destek de projenin başarılı olmasına büyük katkı sağladı.

Ayrıca, minik yazarlarımızın kaleme aldığı "Dikkat Bu Okulda Yazarlar Var" hikaye kitabı da çıktı. Öğrencilerin hayal gücü ve yazma becerileriyle oluşturdukları bu eser, gelecek nesillere ilham olacak nitelikte. Kitap, okul kütüphanesinde yerini alacak. "Ümraniye Mehmet Akif İlkokulu Minik/Büyük Yazarlarıyla Milli Değerlere Işık Tutuyor" başlıklı bu etkinlik, gelecek nesillerin milli tarih ve kültür bilincini geliştirmeye yönelik önemli bir adım olarak da kayda geçti.

Proje için desteğini hiç esirgemeyen Okul Müdürü Sinan Doğan’ı, projenin yürütülmesinde emeği geçen Müdür Yardımcısı Songül Özge’yi, projeye gönül veren 4F sınıfı öğretmeni Türkan Şahin’i, öğrencilerini ve velilerini tebrik ediyoruz.


Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2024, 13:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Meryem alp
Meryem alp - 2 ay Önce

Bilim, erdem ve adaleti öğreterek çocuklarımızı hayata hazırlayan canım öğretmenimiz sizi çok seviyoruz. Emeğinize yüreğinize sağlık.. Geleceğimiz çocuklarımız başarılarınız daim olsun hep böyle gururlandığımız nice başarılarınız olsun.

Ayfer ALTIN
Ayfer ALTIN - 2 ay Önce

Çocuklarımızın, tarihe yön veren önemli olayları ve kahramanlarını yaşayarak ve eğlenerek ögrenmelerine vesile olarak geleceğin kahramanlarını hazırlayan değerli ögretmenimiz Türkan Şahin'e sonsuz teşekkürler...

Demir Çetin
Demir Çetin - 2 ay Önce

Çok teşekkür ederim bu gazeteyi yayınlayan için ben orda Atatürktüm çok teşekkkür ederiz

Sema peker
Sema peker - 2 ay Önce

Gurur kaynağımız olan çocuklarımıza ve emeği geçen öğretmenimiz Türkan Şahine sonsuz teşekkürler…

Deniz kıyıcıoğlu
Deniz kıyıcıoğlu - 2 ay Önce

Türkan şahin hocamızın ve çocuklarımızın keyif aldığı eğitici ve gurur verici bir proje,Emeğinize sağlık 4/F

Nazmiye Çetin
Nazmiye Çetin - 2 ay Önce

Gelecek gençlerin, gençler ise öğretmenlerin eseridir demiş Mustafa Kemal Atatürk.
Bu proje ve tüm eğitim süresince çabası, emeği ve sabrı için çok teşekkür ederiz Türkan Hanım'a.
Hayatımıza dokunduğunuz, yol gösterici olduğunuz, bilgiyi ilmek ilmek işlediğiniz için minnettarız. İyiki yollarımız sizinle kesişti . Demir sizi çok seviyor.

Bu proje çocuklarımıza tarih bilincini yaşamalarını da ayrıca sağladı. Herşey için çok çok teşekkür ederiz. Çocuklarımızı da emekleri için tekrar tebrik ederiz.

Gülhan Yeter
Gülhan Yeter - 2 ay Önce

Türkan Şahin öğretmenimizi ve tüm çocuklarımızı kutluyorum.Eğlenerek öğrenmenin çok güzel bir örneğini gösterdiler. Yolunuz hep açık olsun güzel öğretmenimizin güzel çocukları.

Gülhan Yeter
Gülhan Yeter - 2 ay Önce

Türkan Şahin öğretmenimizi ve tüm çocuklarımızı kutluyorum.Eğlenerek öğrenmenin çok güzel bir örneğini gösterdiler. Yolunuz hep açık olsun güzel öğretmenimizin güzel çocukları.


SIRADAKİ HABER