Çekmeköy Belediyesi’nden Türk Oyun Girişimciliği Sektörüne Yeni Bir Soluk

Çekmeköy Belediyesi’nin vizyon projelerinden biri olan İstanbul Oyun Girişimciliği Akademisi, Dünya ve Türk oyun girişimciliği sektörüne yeni  soluk getirecek projelerini tanıttı.

Çekmeköy Belediyesi’nden Türk Oyun Girişimciliği Sektörüne Yeni Bir Soluk

İstanbul Kalkınma Ajansı desteği ile Çekmeköy Belediyesi tarafından hazırlanan ve Özyeğin Üniversitesi, Oyunder, Helyum, ortaklığı ile yürütülen İstanbul Oyun Girişimciliği Akademisi: 9999in1 Space Projesi lansmanı Özyeğin Üniversitesi Nişantepe yerleşkesi’nde yapıldı.

Lansmana;  Çekmeköy Kaymakamı Resul Çelik, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Esra Gençtürk, İstanbul Kalkınma Ajansından Serkan Korkmaz Arslan,  OYUNDER Başkanı Tansu Kendirli , Helyum A.Ş. Kurucu Ortağı Metin Yıldız, Proje Yasal Temsilcisi Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Latif Coşar, oyun girişimcileri ve mentörler katıldı.Dijital oyun ekosisteminde işbirliği ve topluluk ilişkilerinin güçlendirilmesi için İstanbul’da oyun sektörü paydaşlarını bir araya getiren, ülkemizde girişimcilik ekosistemine katkı sağlayan, girişimcilerin uluslararası rekabet koşullarına hazırlanmasını sağlayan, sektörel ilerlemenin sürdürülebilir hale getirilmesi ve fikir doğrulamadan ticarileşme aşamasına kadar girişimcilerin yanında yer alan, sektör özelliklerine uygun İstanbul  Oyun Girişimciliği Akademisi bugüne kadar; yaklaşık 400 öğrenciye 2 bin saate yakın eğitim verdi. Eğitim ve mentorlük programları, yoğun konvansiyonel ve dijital tanıtım çalışmaları, oyun ekosisteminin tüm aktörlerin ka

20 aydır devam eden eğitimlere katılan gençler, ürettikleri oyunların demolarının sunumlarını gerçekleştirdiler. Oyun geliştiricilerinden biri olan Taner Öner  “  Strateji tabanlı Roma İmparatorluğunu baz alan bir oyun yapmayı planlıyoruz. Gönüllü oyun geliştirme ekibimiz var. Onlarla birlikte kendi oyun şirketimizi kurmak istiyoruz. Yeterli yatırımları alabilirsek tarih ve strateji konulu oyunları gençlerin beğenisine sunmak istiyoruz, ” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER