Göksu Sürücü Kursun’dan Buğlem Elif İçin Dayanışma Gecesi

Göksu Sürücü Kursu, epilepsi hastası Buğlem Elif için dayanışma örneği gösterdi. Gecede konuşan kurucu Sabri Şenel, “Allah kimseye dert verip derman aratmasın” dedi.

Göksu Sürücü Kursun’dan Buğlem Elif İçin Dayanışma Gecesi

Göksu Sürücü Kursu’nun ana sponsorluğunda, Sancaktepe İnönü Mahallesi Muhtarı Nilüfer Kantekin’in katkılarıyla düzenlenen epilepsi hastası Buğlem Elif’in tedavi masraflarının karşılanması için gerçekleştirilen sosyal dayanışma gecesi Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat ve Bilgi merkezinde gerçekleştirildi.

TRT Halk müziği sanatçısı Gülcihan Koç’un sahne aldığı gecede konuşan Göksu Sürücü Kursu’nun kurucusu Sabri Şenel, “Allah kimseye dert verip derman aratmasın. Ama dert verdiği yerde de bazen insanların şahsen kendisinin bu yükün altından çıkmasının mümkün olmadığını görüyoruz. İşte bu tablo böyle bir tablo” dedi.

ALLAH KİMSEYE DERT VERİP DERMAN ARATMASIN

Şenel, “Sancaktepe’de bu anlamda yapmış olduğumuz bu üçüncü sosyal dayanışma gecemiz. Siyaset yaptığımız günlerde trafik kazası geçiren bir kardeşimizin geride kalan iki tane yetimi için Yenidoğan’da böyle bir gece düzenledik. Geçen sene Ümraniye’de 6 şubat depreminin ardından yaraların sarılmasına katkıda bulunmak için bir gece düzenledik. Bu gece de Buğse Elif kızımız için bu geceyi düzenliyoruz. Allah kimseye dert verip derman aratmasın. Ama dert verdiği yerde de bazen insanların şahsen kendisinin bu yükün altından çıkmasının mümkün olmadığını görüyoruz. İşte bu tablo böyle bir tablo. Biz de bu bağlamda bu yükün altına elimizi uzatarak yardımcı olmaya çalışıyoruz. Gecede emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor, katılımlarınızdan ve desteklerinizden dolayı da siz değerli dostlarımızı saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum” diye konuştu.

TÜRKÜLER BUĞLEM ELİF İÇİN SÖYLENDİ

Yenidoğan Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat ve Bilgi merkezindeki gece, Sancaktepe Sınav Okulları Müdürü Mahsun Avcı’nın seslendirdiği türküler ile başladı. Öğrencilerin koreografi gösterileri ile renklenen gecede sahne alan TRT Halk müziği sanatçısı Gülcihan Koç, birbirinden güzel türkülerini Buğlem Elif için söyledi.

Geceye, CHP Sancaktepe İlçe Başkanı Abdullah Emre Yılmaz, Sancaktepe belediye başkan yardımcısı Hüseyin Kılıç, Ümraniye, Çekmeköy ve Sancaktepe Sınav Eğitim Kurumlarının öğretmen, öğrencileri ile velileri katıldı.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2024, 20:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER