Ümraniye Yöresel Günler Festivalinde Trabzon-Van Kardeşlik Gecesi

Ümraniye Belediyesi tarafından ilçenin kardeşlik, dayanışma ve hoşgörü iklimine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen 'Yöresel Günler Festivali' ilçedeki yöre derneklerinin hemşerileriyle buluşmaya devam ediyor.

Ümraniye Yöresel Günler Festivalinde Trabzon-Van Kardeşlik Gecesi

Yöresel Günler Festivali Trabzon-Van Kardeşlik Gecesi’ programıyla devam etti. 

Programa, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Osman Boyraz, Ümraniye Kaymakamı Abdülaziz Aydın, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Yavuz Selim Tuncer, Van Dernekler Federasyonu Başkanı Fatih Yağız, Anadolu Van Dernekler Federasyonu Başkanı Bayram Çiftçioğlu, İstanbul Gürpınar Derneği Başkanı Şahin Akınay, Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, Esenyurt Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Ayyıldız, Erciş Vakıf Başkanı Murat Çevik, Bir önceki dönem federasyon başkanı Fevzi Donat, Van Spor yönetiminden Vedat Dursun, Vişad Dernek Başkanı Fetullah Kardaş, Esenyurt CHP meclis üyesi Okan Çiftçi, Van Dernekler başkanları ve bir çok hemşehri katıldı. 

Belediye Başkan Yardımcısı Yavuz Selim Tuncer, “Davetimize icabet ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Bu programlar vesilesiyle sıla hasretini bir nebze gidermiş oluyoruz. Sizlerle bir arada olmak güzel bir duygu" dedi. 
 

Gürpınar Belediye Başkanı  Tanış, “Gürpınarımız, yaylaları, gür akan dereleri, dini inanç merkezleri, kaleleri, endemik koyunu, yemekleri, suyu, havası ve insanıyla tam bir hazine sandığı gibidir. Belediye olarak tüm bu değerlerimize sahip çıkıyoruz. Temel belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra ilçemizi yarınlara taşıyacak eserleri bir bir hayata geçiriyoruz. Maalesef sloganlarla insanımızın 30 yılını çaldılar. Enerjimizi ve odak noktamızı hep farklı yönlere çektiler. Hamdolsun 2019’da göreve başladığımız günden bu yana 50 yıllık işi 5 yıla sığdırdık.” dedi.

Anadolu Van Dernekler Federasyonu Başkanı Bayram Çiftçioğlu ise, “Sizlere bir çok medeniyete başkentlik yapmış güzel yürekli insanlarının selamlarını getirdim. Bizlere her sene bu heyecanı bu coşkuyu yaşatan Ümraniye Belediye başkanı ve Ümraniye Dernek başkanımıza Vanlı hemşerilerimin adına teşekkür ediyorum.

Bir yanımız Van bir yanımız Trabzon, güzel ülkemizin iki güzel kentinin kültürünü bir arada yaşamak bizlere nasip oldu.

Van’ımız, Trabzon’umuzla, Doğu Batıyla Edirne’den Kars’a kadar 7 bölge tek ülke olacağız inşallah bu duygularla organizasyondan emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.  

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2023, 23:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER