Çekmeköy'de İki Okula Yeni Kapalı Spor Salonu

Eğitim ve spor alanında önemli yatırımları sürdüren Çekmeköy Belediyesi, 2 okula inşa ettiği kapalı spor salonunda hazırlıklarda son aşamaya gelindi.

Çekmeköy'de İki Okula Yeni Kapalı Spor Salonu

Çekmeköy Belediyesi, spor kültürünü toplum tabanından yayılarak artması ve sağlıklı nesillerin yetişmesi için yıllardır okul bahçelerine yaptığı kapalı spor salonlarına yenilerini eklemeye devam ediyor.

Geçtiğimiz aylarda Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın “Genç Mikrofon” programında öğrencilere sözünü verdiği spor salonları çalışmalarında hazırlıklarda son aşamaya gelindi. Ekşioğlu Mahallesi’nde yer alan Fatma Zehra Kahraman Kız İmam Hatip Lisesi ve Nişantepe Mahallesi’nde yer alan TEV Ezel Kıray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde inşa edilen spor salonları yakın zamanda öğrencilerin kullanımına sunulacak.

490 metrekare kapalı alan üzerine inşa edilen yeni spor salonları ile birlikte öğrenciler olumsuz hava koşullarından etkilenmeden daha profesyonel bir ortamda spor yapabilecek. Basketbol ve voleybol sahası olarak kullanılabilen salonda ayrıca 50 kişilik teleskopik tribün, erkek ve kadın soyunma odaları, lavabolar ve duş kabinleri bulunuyor.

Çekmeköy Belediyesi yeni eğitim öğretim döneminin ilk haftasında içerisinde; masa tenisi topu, masa tenisi raketi, badminton raketi, badminton topu, antrenman yeleği, atlama ipi, voleybol topu, basketbol topu, futbol topu, yakan top, hentbol topu, basketbol çember filesi, kaleci eldiveni, sek sek brandası, fiziksel etkinlikler seti, jimnastik hulahop ve voleybol filesinden oluşan 15 kalemde toplamda 5 bin 200 adet spor malzemesi ilçede bulunan tüm devlet teslim etti.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2024, 23:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER