Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fatih Kacır İMES Sanayi Sitesinde İş İnsanlarıyla Bir Araya Geldi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fatih Kacır, İMES Sanayi Sitesinde iş insanlarıyla bir araya geldiği toplantıya; İstanbul Valisi Davut Gül, İstanbul Milletvekili İsmail Erdem, Ümraniye Kaymakamı Abdülaziz Aydın, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Salim Çetinkaya, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve çok sayıda iş insanı katıldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fatih Kacır İMES Sanayi Sitesinde İş İnsanlarıyla Bir Araya Geldi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fatih Kacır, "Gençleri sanayi sektörüne yönlendirmeyi, bu alanda yetiştirmeyi de son derece önemsiyoruz. dedi.

Dijitalleşen dünyada, yüksek teknoloji ve katma değer üreten öncü Türkiye için, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hazırlanan 2023 Sanayi ve Teknoloji Stratejisi doğrultusunda çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini vurguladı. “Yüksek Teknoloji ve İnovasyon”, “Dijital Dönüşüm ve Sanayi Hamlesi”, “Girişimcilik”, “Beşerî Sermaye” ve “Altyapı” olmak üzere 5 ana bileşenden oluşan strateji doğrultusunda, sanayi ve teknoloji alanlarında hedeflerine ulaşılacağını belirtti.

İMES Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Akar; "İMES Sanayi Sitesi’nde faaliyet gösteren firmalarımızın büyüyerek yer aldığı İMES OSB’miz her geçen gün artan katma değeriyle ülkemizin önemli üretim üslerinden biri olmaya devam ediyor. Sanayicimiz üretim ve ihracat gayretiyle faaliyetlerine devam ederken devletimizin yetkili kurumlarının ortak amaca yönelik çalışmaları, hedef projeleri ve sanayicimize verdiği destek sayesinde ilerleyen süreçte daha iyi bir atmosferde üretim ve ihracat faaliyetlerimiz devam edecektir. Bu kapsamda Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Fatih Kacır’a desteklerden dolayı teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2023, 08:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER