ÜMRANİYE BELEDİYESİ İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN HAYATLARINA DOKUNMAYA DEVAM EDİYOR

Ümraniye Belediyesi sosyal belediyecilik konusunda örnek işler yapmaya devam ediyor.

ÜMRANİYE BELEDİYESİ İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN HAYATLARINA DOKUNMAYA DEVAM EDİYOR

İlçede yaşayan ihtiyaç sahibi, yaşlı ve engelli vatandaşların ihtiyaçlarına yetki ve imkân dâhilinde yardımcı olan Ümraniye Belediyesi soğuk kış günlerinin kendini iyiden iyiye hissettirdiği bugünlerde onarım gereken evlerle alakalı çalışma yürütüyor.

Evlerinin onarımı için belediyeye müracaat eden ihtiyaç sahibi, yaşlı ve engelli vatandaşların talepleri Sosyal Destek Hizmetleri bünyesinde görev yapan ekipler tarafından değerlendirmeye tabi tutuluyor. Yapılan tahkikatın ardından uygun bulunan hanelere ekipler yönlendirilerek, çatı onarımı, boya-badana, kapı ve banyo onarımı gibi konularda destek sağlanıyor.

Başkan İsmet Yıldırım konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Ümraniye Belediyesi olarak her zaman ihtiyaç sahibi komşularımızın yanında olma gayreti içerisindeyiz. Hem kültürümüzün, hem inancımızın hem de hizmet anlayışımızın gereği olarak ilçemizde hiç kimsenin aç ve açıkta kalmasına müsaade etmeyiz. Bu yaklaşımdan hareketle evlerinde tamirat gerektiren ihtiyaç sahibi, yaşlı ve engelli vatandaşlarımıza el uzatıyoruz. Ekiplerimiz yaptıkları değerlendirmenin ardından gereken çalışmaları hızlı ve titiz bir şekilde gerçekleştiriyor. Komşularımıza, bu soğuk kış günlerinde evlerinin sıcak ve mutlu bir yuva olmasına bir nebze katkı sunabiliyorsak, ne mutlu bize. Biz kocaman bir aileyiz. Her zaman ihtiyacı olanlara yardımcı olmaya devam edeceğiz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER