İSTANBUL'DA KARABAĞ ZAFERİ'NİN 2. YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI

İstanbul Türkiye Azerbaycan Dayanışma ve Kültür Derneği'nce (İSTAD) Karabağ Zaferi'nin 2. yıl dönümü dolayısıyla Kadıköy'de kutlama etkinliği düzenlendi.

İSTANBUL'DA KARABAĞ ZAFERİ'NİN 2. YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI

İstanbul Türkiye Azerbaycan Dayanışma ve Kültür Derneği'nce (İSTAD) Karabağ Zaferi'nin 2. yıl dönümü dolayısıyla Kadıköy'de kutlama etkinliği düzenlendi.

Sunumunu İSTAD Başkan yardımcısı Metin Yıldırım’ın yaptığı program derneğin Kadıköy'deki merkezinde Karabağ'da şehit olanlar anısına saygı duruşunda bulunulması ve ardından İstiklal Marşı ve Azerbaycan Milli Marşı'nın okunmasıyla başladı. Daha sonra Kur'an-ı Kerim okundu. İstanbul Türkiye Azerbaycan Dayanışma ve Kültür Derneği 8 Kasım “Zafer Günü” için dernek merkezinde bir program gerçekleştirdi. İSTAD Başkanı Sefer Karakoyunlu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen programa çeşitli STK’lar ve yöneticileri de katıldı.

TADEF Genel Başkan Vekili Parviz Mammadzada, İstanbul Azerbaycan Dostluk Derneği Dr. Hülya Ağasoy, TDSP Başkanı Serdar Şahin ve Kartal Belediyesi başkan yardımcısı Gülcemal Fidan, Ardahan İl Derneği Onursal başkanı Ahmet Demirbaş, İSTAD Kadın kolları başkanımız Nebahat Ayrım Kirman günün anlam ve önemi adına bir konuşma yaptılar.

KARABAĞ TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN MANEVİ DESTEKLERİYLE BAĞIMSIZLIĞA KAVUŞTU

İSTAD Başkanı Sefer Karakoyunlu, mutlu bir günü kutladıklarını belirterek, "Yaklaşık 30 yıl meydanlarda, salonlarda, dernek merkezlerimizde hep Azerbaycan'ın derdiyle dertlendik. Türk dünyasının derdiyle kederlendik. Ama bu güne şükürler olsun ki yakın zamanda Azerbaycan'ın dik duruşuyla, Başkumandan Sayın Cumhurbaşkanımız İlham Aliyev'in ileri taarruz emriyle bugün hep beraber bu mutluluğu burada paylaşıyoruz." diye konuştu.

Karakoyunlu, Karabağ Zaferi'nin 2. yıl dönümü münasebetiyle toplandıklarını hatırlatarak, şehitlere rahmet, gazilere de acil şifalar diledi. Azerbaycan topraklarının yüzde 20'sinin dünyanın gözü önünde işgal edildiğini ifade eden Karakoyunlu, dünya kamuoyunun bir kısmı bu işgal karşısında kör, sağır olsa da işgal altındaki toprakların büyük bir kahramanlık sonucu, Türkiye Cumhuriyeti'nin de manevi destekleriyle bağımsızlığa kavuştuğunu dile getirdi.

Programa çok sayıda seçkin davetli ve STK temsilcileri katıldı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER