Bakan Yumaklı daha sonra Ümraniye Millet Bahçesi’ni gezerek vatandaşlarla buluştu.

2B imar planlarıyla ilgili gelinen son aşamayı aktaran Bakan Yumaklı “Ümraniye’de yaklaşık 9 milyon metrekarelik bir alan 2B çalışmalarıyla tamamlandı” dedi.

Ümraniye Belediyesi, Ümraniye Kastamonulular Dayanışma Derneği, (KASDER) ile Nikah Saray’ında kahvaltı programı düzenledi. Programa Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı ve Başkan İsmet Yıldırım da katılarak Kastamonu’lu hemşehriler ile buluştu. Programda 31 Mart yerel seçimlerin önemine vurgu yapan Bakan Yumaklı daha sonra Kastamonu’lu hemşehriler ile sohbet etti. Kahvaltı programının ardından  Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı ve Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Ümraniye Millet Bahçesini ziyaret ederek  vatandaşlarla buluştu.

Bakan İbrahim Yumaklı, “Memleketin dört bir yanında ek 16 çalışmaları devam ediyor”

Ümraniye’de yaklaşık 9 milyonmetrekarelik bir alanın 2B çalışmalarıyla tamamlandığını söyleyerek konuşmasına başlayan Bakan İbrahim Yumaklı, “Şimdi şuanda yapılan çalışmalar ek 16 diye bir uygulama. İkisi birbirinden farklı olduğunun bilinmesi için ayrımını söylemek istiyorum. Kadastro çalışmaları çok uzun bir zaman aldığı için yaşam alanlarının oluştuğu yerlerde orman mı değil mi ayrı mı çok iyi yapılmamış. Şimdi yapılması gereken ve halihazırda devam eden çalışma da bu. Memleketin 4 bir yanında bu çalışma devam ediyor. Ümraniye için söylemek gerekirse bu çalışmaları 2 ay içerisinde tamamlamış olacağız. Sonrasında ise bu çalışmaların neticesinde ise orman vasfından çıkmış olan yerleri Milli Emlağa devredeceğiz. Dolayısıyla oraların ormanla bir işi kalmayacak. Ondan sonrada sizin süreçleriniz başlayacak. Daha sonra ki süreç ve çalışmaları özellikle de kentsel dönüşümle ilgili kısmını İBB Başkan Adayımız Murat Kurum sizlerle paylaşacaktır. Şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. Daha sonra Bakan Yumaklı ve Başkan Yıldırım vatandaşların sorularını cevapladı.

Editör: Haber Merkezi