Eğitim alanında ilçeye kalıcı eserler kazandırmaya devam eden Çekmeköy Belediyesi, okul öncesinde çocukların eğitim ihtiyacını karşılayacak, aile ekonomisine destek vermek için çalışan annelere kolaylık sağlayacak kreş ve gündüz bakım evinin temel atma törenini gerçekleştirdi.

Merkez Mahallesi’nde Yunus Emre Caddesi ve Engin Sokak kesişiminde yer alan kreş ve gündüz bakım evinin temel atma töreni; Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Sinan Öztürk Karaca, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Hülya Özdemir, CHP Çekmeköy İlçe Başkanı Melda Tanişman Tutan, meclis üyeleri,  kreş ve gündüz bakım evinin bağışçısı İnal Aydınoğlu, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaşın katılımı ile gerçekleşti. 

Çekmeköy 1

Toplamda 979 M2 alan üzerine inşa edilecek ve 4 kattan oluşacak kreş ve gündüz bakım evinde, 8 sınıfta toplamda 100 öğrenci eğitim alacak. Çağdaş eğitim standartlarına uygun olarak tasarlanan kreş ve gündüz bakım evi ayrıca; uyku odası, yemekhane, idari birimler, iç ve dış oyun alanları ile çocukların eğitime, gelişimine ve güvenliğine önem veren bir yapıya sahip olacak. 

Kreşin ilçeye kazandırılacak son değil ilk kreş olacağını vurgulayan Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez; " Adaylığım sürecinde ilçede gördüğüm ve bizlerden talep edilen en önemli isteklerden biri kreşti. İstanbul Büyükşehir Belediyemiz, 2019’dan bu yana 39 ilçede bu alanda önemli adımlar attı ve atıyor. Biz de Çekmeköy’ün 21 mahallesine kreş yapımı için sizlere söz vermiştik. Bugün bunun ilk adımını atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu özel günümüzde yanımızda olan tüm Çekmeköylü komşularıma, siyasi parti temsilcilerine, yol arkadaşlarıma ve bağışçımız güzel insan, ağabeyim İnal Aydınoğlu’na şükranlarımı sunuyorum. Bugün büyük bir gururla attığımız kreş projemizin temeli ilk olmayacak tabi. Diğer mahallelerimizde de yer tespitleri yaptıktan sonra bağışçılarımız ve öz kaynaklarımızla Allah’ın izniyle 21 mahallemizin tamamında bu adımı 5 yıl içinde tamamlayacağız. Yine seçim sürecinde dolaştığım mahallelerimizde bir diğer sorun da kalabalık sınıflar konusuydu. Üzülerek müşahede ettim ki, çocuklarımız 45-50 kişilik sınıflarda eğitim görüyor. Bu sorunu da çözmek için arkadaşlarımızla gece gündüz çalışıp, projeler üretiyoruz” dedi.

Editör: Haber Merkezi