Çekmeköy Belediyesi’nin ilçenin on ayrı noktasına konumlandırmak için çalışmalarına başladığı taksi duraklarında yapım çalışması tamamlanan Mimar Sinan Mahallesi Beş Yıldız Taksi Durağı ve Ekşioğlu Mahallesi Metro Taksi Durağı törenle hizmete açıldı.

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın ev sahipliğinde düzenlenen törenlere; Çekmeköy Kaymakamı Resul Çelik, AK Parti İlçe Başkanı Akın ilhan, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Cenap Yağmur, İstanbul Taksiciler Odası Başkanı Eyüp Aksu, Ümraniye Şoförler Odası Başkanı Nezih Mert, meclis üyeleri ve taksici esnafı katıldı.

Programda selamlama konuşması yapan Başkan Poyraz “Taksici kardeşlerimiz beni ilçemizde Ümraniye’de, Üsküdar’da,  Kadıköy’de nerde görse selam veriyor. Bu kardeşliğimizi, birlikteliğimizi kurmamıza fırsat veren Rabbime şükürler olsun. 10 tane yapmayı planladığımız taksi duraklarımızın 8 tanesini bitirdik. Yine ihtiyaç oldukça çalışmalarımıza devam edeceğiz. Taksici kardeşlerimizin böyle güzel bir ortamda vatandaşlarımıza hizmet verme yolunun önünü açacağız. Rabbim burada çalışacak bütün taksici kardeşlerimize helal kazanç versin, kaza ve beladan esirgesin,” dedi.

İstanbul Taksiciler Odası Başkanı Eyüp Aksu “ Çekmeköy İlçe Belediye Başkanımıza Ahmet bey, taksici esnafımıza böyle güzel imkanlar ile taksi duraklarını yenileyerek hizmete kazandırıyor. Esnafımızdan bir kuruş para alınmayarak belediyemizin imkanlarıyla yapıyor. Lavabosu, dinlenme yeri, çay ocağı var çok nezih güzel bir ortam. Esnafımız adına, Çekmeköy belediye başkanımıza teşekkür ediyoruz,” dedi.

Editör: Haber Merkezi