Türkiye, 14 Mayıs'ta gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne kilitlendi. Artık sayılı günlerin kaldığı seçimler öncesinde siyasi partiler de milletvekili aday listelerini YSK'ya teslim etti.

AKP'nin listesinde ise 3 isim dikkat çekti. Bu 3 ismin ortak noktası da babalarının geçmiş dönemde AKP'de bakanlık, milletvekilliği ve belediye başkanlığı gibi görevlerde bulunması.

Bu isimlerden biri 24. Dönem TBMM Başkanlığı görevini yürüten Mehmet Ali Şahin'in oğlu Cem Şahin oldu. Şahin, Karabük'ten listeye girerek AKP Karabük 1. Sıra adayı oldu.

TBMM eski Başkanı Bülent Arınç'ın oğlu Mücahit Arınç'ın da ikinci kez Meclis'e girmek üzere. Geçtiğimiz dönem İstanbul 3.Bölge milletvekilliği yapan Mücahit Arınç bu kez memleketi Manisa'dan 4'üncü sıra adayı oldu.

1994-2017 yılları arasında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Melih Gökçek'in oğlu Osman Gökçek ise Ankara 2. Bölge 5'inci sıradan aday oldu.

Ve devamında…

Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan İstanbul, Alparslan Türkeş’in oğlu Tuğrul Türkeş Ankara’dan, kızı Ayyüce Türkeş Adana’dan milletvekili adayı oldu. CHP'li Erdoğan Toprak İstanbul 3. Bölgeden, eşi Ece Güner Toprak İstanbul 2. Bölgeden aday gösterildi.

Faik Öztırak imtiyazlı kadrolu atadan aile milletvekili Zeki Ergezen’in oğlu Muaz Ergezen Bitlis'ten 2. sıradan aday gösterildi.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin kıdemli Belediye Başkanı kadrolu eşi Gamze Akkuş İlgezdi ise CHP’nin vazgeçilmezleri arasında!!!

Bu aileleri vazgeçilmez kılan hangi ölçü hangi kıstastır?!

Aynı zamanda aynı aileden farklı partilerde aday olma geleneği de devam ediyor. Şırnak'ta aynı aileden 4 kişi farklı partilerden aday gösterildi.

AKP Şırnak 1. Sıra Adayı Arslan Tatar, MHP Şırnak 1. Sıra Adayı Halil Tatar, Zafer Partisi Şırnak 1. Sıra Adayı Mahmut Tatar, Şırnak 1. Sıra Adayı Sabri Tatar

T.C’nin sunduğu millet iradesinin imkanı ile koltuk ve makamlar adeta babadan oğula geçen imtiyazlı siyasi miras saltanatını aratmıyor!

Bugün popüler olan siyasi imtiyazlı lider ve kişilerin evlat ve torunları da yarın bu geleneği yıllardır sürdürenler kervanına katılacaktır.

Milletin asil evlatları ile bu siyasi imtiyazlılar arasında aday sıralaması için milletin önüne sandık konsa acaba millet hangilerini seçer? Bu sırayı millet seçsin milletin aday sırası belirlemesinden niçin korkuyorsunuz?

İktidarı muhalefeti bu kahredici çağdışı geleneği sürdürüyor. Siyasiler belli istisna dışında siyaset ağası olmuş feodalite ve oligarşi meşruiyet içinde servis ediliyor.

Ülkede cumhuriyet, demokrasi, millet iradesi, adalet varsa bunu yapmak zorundasınız..

Saltanat devam etseydi bugün padişahımız Abdülhamit’in torunu Ertuğrul olmaz mıydı?

Bir de saltanat kalktı diyorlar!

Atatürk ve cumhuriyet egemenliği millete vermesine rağmen saltanat ruhu alışkanlığı siyasette doludizgin sürüyor.

Bu ülkenin asil evlatlarını kapınızda ikbal tutsağı yapmayınız. Bu insan fıtratına demokrasi geleneklerine yakışmaz. Bu çağ dışı utanç verici siyasi imtiyaz, liderler etrafına çöreklenen taklacı, takiyyeci, yağcı düzen bozulmalı, millet iradesine vurulan zincirler kırılmalıdır.

Aklın, bilimin, hukukun gerçek demokrasinin olmadığı ülkede hiç bir sorun çözülemez. Siyaset; servetine servet katma, zenginleşme, geçinme, koltuk-makam imtiyazı alanı olmamalıdır.

Ülkeye yazık etmeyin bunun iktidarı ve muhalefeti yoktur.

Bir siyasi virüs gibi Türk demokrasisini kemiren ülkeyi yerinde saydıran bir anlayış artık sürdürülebilir değildir.

Bunun ilk adımı siyasi partiler ve seçim kanunu çok acil değişmelidir.

Türk insanı ile sorunu olan bir birinden farklı olmayan farklı kulvardaki milletvekillerinin oluşturacağı parlamento Türk’le ve T.C ile hesaplaşma zemini olamaz.

Zira TBMM’yi oluşturan kurucu milli irade en ağır bedeli ödedi. Gerekirse daha ağırını öder ama T.C kuruluş değerleri millet-devlet-vatan bütünlüğünden asla vazgeçmez.

Her türlü bilginin iletişimin çığ gibi ilerlediği bir çağda herkes herkesi çok iyi biliyor.

“Gizli sırlar aşikar ola efendim sultanım” Türk milleti hiç bir insanına düşman değildir ama kendine düşmanlığın er geç hesabını sorar.

“Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” gerçek anlamıyla hayata geçmesi gereken çok vahim süreçten geçiyoruz.

Millet iradesini tepeden şekillendiren, iktidar-muhalefet siyasi oligarşisiyle ömrümün sonuna kadar mücadele edeceğim.

Bizlerin onurları kırıldı evlat ve torunlarımız padişah, ağa gibi belirleyici siyasi irade ile siyaset yapmamalıdır.

Sizlerde bu mücadeleyi vermek zorundasınız.

Editör: Haber Merkezi