Yerel basın mensuplarıyla bir araya geldiği toplantıda hem partisinin kongre tarihi ile ilgili hem de ülke yönetiminin gidişatı hakkında açıklama yapan İyi Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Dilaver Koç önemli açıklamalarda bulundu.

İlk olarak partisinin kongre tarihlerinin değişmediği vaktinde yapılacağı bilgisi veren Koç, “Hepinizin bildiği gibi geçtiğimiz haftalarda Genel Merkezimiz seçim öncesi kongre kararı verdi. Bizler de Genel Merkezimizin açıkladığı takvim doğrultusunda önce ilçelerimizde gerçekleştireceğimiz kongrelerimizin takvimlerini sizlerle paylaştık” dedi.

AK PARTİ İKTİDARI, MEMLEKETİN EN ÖNEMLİ MESELELERİNDEKİ ÇÖZÜMSÜZLÜĞE, HER GÜN BİR YENİSİNİ EKLİYOR

Ülke yönetimi ve gündemi hakkında da önemli açıklamalarda bulunan Koç, “partimizin kongre kararını almasının en önemli nedeni; 2023 seçimleri öncesinde parti kadrolarının yenilenmesi ve güven tazelemesidir. Özellikle yaklaşan genel seçimler öncesi partimizin verdiği bu karar; seçimleri ne denli önemli kıldığımızın da bir göstergesidir. Bizler genel siyasetin yerel temsilcileri olarak biliyoruz ki; Türkiye, iyi yönetilmiyor. Ak Parti iktidarı, memleketin en önemli meselelerindeki çözümsüzlüğe, her gün bir yenisini ekliyor. İçeride ve dışarıda; ekonomiden sağlığa, tarımdan eğitime kadar iyi yönetilen bir Türkiye hayal değil. Bu amaçla yenilenen ve güven tazeleyen kadrolarımızla ilçemizde de ‘İYİ’liğin meşalesini büyüyerek güçlü kılmak için kongrelerimizi gerçekleştirmeye devam ediyoruz ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Merkezi