Seyfettin Yıldırım, “Her biri diğerinden kıymetli aday adayı arkadaşlarımız arasından aday kim olursa olsun mutlaka arkasında durup 31 Mart akşamının kazanan belediye başkanı yapacağız” dedi.

Seyfettin Yıldırım; “Birlikte kazanacağız, beraber yöneteceğiz”

Bölge iş insanı Seyfettin Yıldırım, bugün Çekmeköy İlçe Başkanlığı’na resmi belediye başkan aday adayı olarak başvuruda bulundu. Yıldırım, ilçeye çiçeklerle gelerek CHP Çekmeköy İlçe Başkanı Melda Tanişman Tutan’a karanfil demetleri takdim etti. Hızlı bir giriş yapan Yıldırım, “Birlikte kazanacağız, beraber yöneteceğiz. Ötekisi olmayan bir Çekmeköy için” sözleriyle 10 yıllık saha çalışmalarının ışığında aday adaylığını açıkladı.

İlçe örgütünün onayı ve halkın talebiyle CHP Çekmeköy İlçe Başkanlığı’na başvuran Yıldırım, başkan Tutan ve yönetimine teşekkür ederek, “Detaylı bir saha çalışması ve halkımızın talepleri doğrultusunda adaylığımıza karar verdik. Birlikte Çekmeköy’ü daha ileriye taşıyacağımıza inanıyorum” dedi. Yıldırım’ın adaylık süreci, ilçedeki politik atmosferi etkileme potansiyeli taşıyor.

Seyfettin Yıldırım;

1959 Ordu Mesudiye doğumlu olan Seyfettin Yıldırım ilk, orta ve lise öğrenimini Ankara'da tamamladı, 1981 yılında Marmara Üniversitesi Siyasal Bilimler fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olmuştur. Aynı üniversitenin İşletme Fakültesi İnsan Kaynakları Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamış olup tez çalışmalarına devam ediyor. 1980 ile 1987 yılları arasında Gümrük Tekel Bakanlığı’nda memur olarak görev yürüttü. 1987 yılından itibaren sırayla Üsküdar ve Pendik ilçelerinden sonra halen Çekmeköy ilçesinde kendi kurduğu şirketinde yöneticilik yapmaktadır. 1999 yılından bu güne Çekmeköy’de ikamet eden Yıldırım, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Editör: Haber Merkezi