Türkiye Sevdalıları Platformu tarafından Ümraniye Belediyesi Millet Bahçesinde pazar sabahı gerçekleşen kahvaltılı toplantıda Türkiye'nin geleceği ile ilgili önemli konular ele alındı.

"Ülkemiz üzerinde oynanan kirli oyunlara kesinlikle müsaade etmeyeceğiz"

Son derece samimi bir ortamda gerçekleşen toplantıya platform üyeleri aileleriyle birlikte katıldı. Toplantının açılış konuşması Platform Başkanı Özcan Saral'ın konuşmasıyla başladı. Saral; “Türkiye ne zaman toparlanıp ve kalkınmada önemli mesafeler kat etse dış mihrakların oyununa ve saldırısına maruz kalmıştır. Bunun örnekleri geçmiş tarihin her döneminde yaşanmıştır. Bu günde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dan rahatsız olanlar, ülkemizin büyümesinden, kalkınmasından, gelişmesinden ve savunma sanayisinden rahatsız olanlar, içimizdeki ve dışımızdaki hainler Türkiye'nin kalkınmasını engellemek için çeşitli bahaneler üreterek ülkemizi çökertmek istiyor. Ancak bilinmelidir ki bizler bu vatanın sevdalıları olarak her daim vatanımızın ve Cumhurbaşkanımızın yanındayız. Ülkemiz üzerinde oynanan kirli oyunlara kesinlikle müsaade etmeyeceğiz” diyerek sert bir konuşma yaptı.

“Türkiye sevdalılarına büyük görevler düşmektedir”

Daha sonra söz alarak gündemdeki sorunları anlatan İstanbul Sevdalıları Derneği Başkanı Av. Ayşe Eren; “Ülke olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Bunun bilincinde olmalıyız. Bugün burada toplanmamızın önemli sebepleri var. Maalesef ülkemiz üzerinde önemli oyunlar oynanıyor. İşte Irak, işte Libya, İşte Suriye. Komşularımızın ve aynı zamanda Müslüman ülkelerini ne hale getirdiler görüyoruz. Komşularımızı bu hale getiren dış mihrakların gözü Türkiye’de. Türkiye Sevdalıları olarak birlik olmalıyız, direnmeliyiz. Canımız pahasına da olsa bu oyunu bozmalıyız” dedi.

Av. Ayşe Eren; “içimizdeki hainler ve dış mihraklar tıpkı Abdülhamid döneminde olduğu gibi çeşitli oyunlar peşinde. Türk halkı olarak bu tehlikeli oyunları görmeliyiz. Dostu ve düşmanı bilmeliyiz. 1960 ve 1980 Askeri darbesi, muhtıralar ve son olarak da 15 Temmuz hain darbe girişimlerinden ders almalıyız” şeklinde konuşan Başkan Ayşe Eren bu konuda her Türk vatandaşına ve Türkiye sevdalılarına büyük görevler düşmektedir” şeklinde konuştu.

Önemli sorunların konuşulduğu, aileler arasında tanışma ve kaynaşma toplantısında Ali Gül, Müteahhit Sefer Meriç ve Emekli Jandarma komutanlarından Nevzat Kaya, günün önem ve anlamını içeren önemli birer konuşma yaptılar. Toplantıda sonuç bildirgesi olarak Türkiye Sevdalıları Platformunu genişletip Türkiye geneline yaymak ve ülkemizin ve milletimizin geleceğine yönelik güzel hizmetleri sürdürmek için çalışmaların aralıksız olarak devam edilmesi kararlaştırıldı.

Editör: Haber Merkezi