Video gösterimi ile başlayan programda Bakan Ersoy, Vali Yerlikaya, THY Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, TÜROFED Yönetim Kurulu Başkanı Sururi Çorabatır, TTYD Başkanı Oya Narin, Hyve Group Bölge Direktörü E&SE Kemal Ülgen, Hyve Group Turizm ve Seyahat ve Moda Grup Direktörü Hacer Aydın katılımcılara hitaben birer konuşma gerçekleştirdiler. Öte yandan dünyanın beş büyük turizim fuarı arasında yer alan EMITT fuarında Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı tanıtım standı turizmcilerden ve halktan yoğun ilgi gördü.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın samimi konuşmaları güne damgasını vurdu. Yılmaz konuşmasında; “Turizm ve kültür kenti olan Balıkesir'in özellikleri ve güzellikleri saymakla bitmez. Balıkesirimiz sayısız güzelliklere sahip, dört mevsim turizmin doyasıya yaşandığı nadir İllerimizden biridir. Ayrıca doğal güzelliklerinin yanı sıra, zeytiniyle tamamen doğal ve organik tarımı ile mükemmel bir turizm kentidir. Ben buradan basınımız aracılığıyla tüm vatandaşlarımızı turizmin güzide şehirlerinden Balıkesir’e davet ediyorum.

Başkan Yücel Yılmaz “Balıkesir’e Hava Atmak İçin Değil, Hava Almak İçin Gelin”

Balıkesir yöresinde üretilen tüm ürünlerin aynı zamanda şifa kaynağı olduğunu belirten Yılmaz; “Balıkesir'in doğal ürünlerini tüketen ve doğal güzelliklerini gezen hiç bir kimse kolay kolay hasta olmaz, tam tersine şifa bulur”  diyerek Balıkesir'in coğrafyadaki güzelliklerini ayrıntılı bir şekilde tanıttı.

EMITT'de İstanbul Medyasından Başkan Yücel Yılmaz'a Sürpriz Karşılama

İstanbul Gazete, Radyo ve İnternet habercileri Derneği üyelerinin yoğun ilgisi ile karşılaşan Başkan Yücel Yılmaz'ı açılış öncesi gazeteciler ile yaptığı kahvaltılı toplantıda ağırladı.  

Kısa bir süre önce İstanbul’dan davet ettiği gazetecileri Balıkesir’de ağırlayan ve Balıkesir'in Tarihi yerlerini gezdiren Başkan Yücel Yılmaz'ı bu kez de İstanbul’da faaliyet gösteren İstanbul Gazete, Radyo ve İnternet habercileri derneği üyeleri ağırladı.  

Kaya Otelde açılış öncesi basın mensuplarının düzenlediği kahvaltılı toplantıya katılan Başkan Yücel Yılmaz'a gazeteciler anlamlı bir hediye takdim etti. Dernek Başkanı Ali Rıza Yıldız kendisine ait olan ve geçmişi çok eskiye dayanan Ara Güler ile hatırası olan tarihi bir fotoğraf makinesini Başkan  Yücel Yılmaz'a hediye etti. Dernek Başkanı Ali Rıza Yıldız,  gazetecileri üç gün boyunca Balıkesir de misafir eden Başkan Yücel Yılmaz'a basın mensupları adına teşekkür etti.

Editör: Haber Merkezi