6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen ve çevre illerde de büyük yıkımlara yol açan depremlerin ardından teyakkuza geçen Ümraniye Belediyesi Arama-Kurtarma Ekibi enkaz altında kalan 22 insanı kurtardı.

Hatay’ın merkezinde yapılan çalışmalar sonucunda kurtarılanların tedavileri yapılmak üzere sağlık ekiplerine teslim edildi.

İş makineleri bölgeye sevk edildi

Öte yandan depremin olduğu andan itibaren yardımlaşma ve dayanışma ruhuyla çalışmalarını sürdüren Ümraniye Belediyesi deprem bölgesine gönderdiği çadır ve temel ihtiyaç malzemelerinin yanı sıra arama-kurtarma çalışmalarına destek olmak için çok sayıda aracı bölgeye sevk etti. 16 kişilik Arama Kurtarma Ekibi, 3 Arama Kurtarma aracı, mobil ikram aracı ve kapalı kasa kamyonet olmak üzere 5 adet araç ve 13 personel, 2 tır, 9 adet minibüs, 1 ekskavatör, 2 beko loder, 1 eskort aracı, 8 personel, 3 hilti, 3 konteyner, 13 çadır, 3 kamyon kumanya ve mobil mutfak hızlı bir şelide kuruldu. Toplamda 32 personel deprem bölgesinde arama kurtarma çalışmaları yapıyor.

Ümraniye’de vatandaşlar yardım için seferber oldu

Ümraniye Belediyesi ve Ümraniye Kaymakamlığının başlattığı kampanya kapsamında vatandaşlar bebek bezi, battaniye, ısıtıcı, temizlik ürünleri, gıda malzemesi ve birçok ihtiyaç malzemesini yardım noktalarına ulaştırdı.

Toplanan yardımlar TIR’lar ile deprem bölgesine gönderiliyor. İlçeden şu ana kadar deprem bölgesine 100 TIR yardım malzemesi sevk edildi.

Editör: Haber Merkezi