Ümraniye Kaymakamı Abdülaziz Aydın 3 Aralık Dünya Engeliler Günü il ilgili bir mesaj yayınladı.

Yayınladığı mesajda önemli bilgiler veren Kaymakam Aydın, “Birleşmiş Milletler tarafından engellilerin sorunlarına dikkat çekilmesi ve toplumsal farkındalığın oluşturulması amacıyla, 3 Aralık tarihi Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilmiştir. Engellilerin toplumun vazgeçilmez bir parçası olduklarının kendilerine hissettirilmesi ve yaşam standartlarının da iyileştirilmesi bakımından önemli bir gündür.

Engelli vatandaşlarımızı hayatın her alanına dahil etmek, onları desteklemek ve teşvik etmek, sosyal hayata katılımlarında onlara destek olmak, hayatlarını kolaylaştıracak her adımda yanlarında olmak hepimizin görevidir.

Ülkemizde son yıllarda sosyal devlet anlayışla, engelli kardeşlerimizin ihtiyaç duydukları hizmetlere etkin ve hızlı bir şekilde ulaşabilmeleri için önemli yasalar hayata geçirerek, engellilerimize yönelik memnuniyet verici adımlar atılmıştır. Bu adımların engellilerimizin toplumsal hayatta daha fazla varlık göstermelerine ve kendilerine yer bulmalarına vesile olmasını temenni ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün, engelli kardeşlerimiz ile ilgili toplumsal farkındalığın artmasına, onların hayatlarını kolaylaştıracak yeni adımlar atılmasına vesile olmasını diliyor, tüm engelli vatandaşlarımıza sağlıklı ve huzurlu bir yaşam temenni ediyorum” dedi.

Editör: Haber Merkezi