Tek liste halinde yapılan genel kurulda, bir önceki başkan Sait Mert aday olmadı.

Ümraniye Belediyesi Konferans Salonu'nda düzenlenen genel kurula Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, İlçe Milli Eğitim Müdürü, mahalle muhtarları, siyasi parti temsilcileri, bir önceki yöneticiler olmak üzere siyaset ve iş dünyasından çok sayıda davetli katıldı.

Toplantıda günün önem ve anlamını içeren bir konuşma yapan Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, sivil toplum kuruluşlarının önemine değindi. Başkan İsmet Yıldırım, konuşmasının büyük bölümünde Cumhuriyet tarihi boyunca gerçekleşen askeri darbeler ve darbe girişimlerinin Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne verdiği zararları anlattı. Yıldırım, tüm darbelerin ve darbe girişimlerinin tek amacının, ülkemizin birlik ve beraberliğini bozmak, gelişmesini ve kalkınmasını engellemek, zayıf düşürmek ve dışa bağımlı olmasını sağlamak isteyen dost görünümlü sömürücü ülkeler tarafından planlanarak gerçekleştirildiğini söyledi.

Yıldırım, "Birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen iç ve dış mihraklar 1960 ve 1980 darbelerinde maalesef emellerine ulaşmış ve ülkemizin kalkınmasına ve gelişmesine telafisi olmayan büyük zararlar vermiştir. Birçok seferde darbe girişiminde bulunan hainler, 15 Temmuz'da hain darbe girişiminde halkımızın sağduyusu sayesinde hezimete uğramış ve hainler emellerine ulaşamamıştır," dedi. 

"15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde, o gece ülkemizin huzur ve refahı için canları pahasına sokaklara çıkarak savunmasız bir şekilde mücadele ederek şehit düşen tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize de Allah'tan şifalar dilerim," şeklinde konuşarak kamuoyuna önemli mesajlar veren İsmet Yıldırım, "Vatan ve millet sevgisi bir başkadır," diyerek kamuoyuna önemli mesajlar verip kent konseyinin yeni yönetimine başarılar diledi.

Editör: Haber Merkezi