Geleceğe yönelik yatırımlarla ilgili önemi açıklamalarda bulunan AK Parti Kadıköy Belediye Başkan Adayı Veli Arslan; “Kadıköy’ü her alanda modern, çağın en gelişmiş örnek ilçeleri arasına sokacağız. Öncelikle Kadıköyü yozlaşmış bir Belediye anlayışından kurtarıp çehresini değiştireceğiz” dedi. 


“31 Mart'ta seçimi kazandığımız taktirde Kadıköy'e devasal yatırımlar yapacağız” 

Kadıköy’e hizmet getireceklerini vurgulayan Arslan sözlerini şöyle sürdürdü: “Kadıköy İstanbul’un en eski yerleşim yerlerinden ve cazibe merkezlerinden birisi konumundayken mevcut kötü yönetimden kaynaklı Eski Kadıköy olmaktan çıkmış durumda, çok acıdır Kadıköy’ün yerlileri, artık boş zamanlarını Kadıköy’de geçirmiyorlar. Biz teşkilatımızla birlikte sahaya çıktığımız ilk günden itibaren, Kadıköy’ün gencini, yaşlısını, esnafını dinledik, kamuoyu araştırmaları yaptık, notlarımızı aldık, elde ettiğimiz tüm verileri işledik ihtiyaçları, beklentileri, iyileştirmeye açık alanları tespit ettik ve bu minvalde projeler geliştirdik, bundan sonraki süreçte de bu projelerimizi anlatacağız. Yeni Şafak okurları için en özel projemi de paylaşmak isterim. 50 yıllık eskimiş ihtiyacı karşılayamayan artık ayakta zor duran belediye binasını yıkıp yerine Kadıköy’e yakışır çok kapsamlı Cumhuriyet Kültür Merkezimizi ilçemizin hizmetine sunacağız.”

“Projelerimizle Kadıköy ayağa kalkacak”

Belediyenin hizmet kalite ve hızını artırmak amacıyla tüm birimlerin bir arada olması gerektiğine dikkat çeken Başkan Adayı Arslan, “Fikirtepe’de inşa edilecek olan Hükümet Konağının yanına yeni bir akıllı belediye binası inşa ederek oraya belediyemizin tüm birimlerini taşıyacağız. Kadıköy’ün ihtiyaçlarına, beklentilerine ve vizyonuna uygun birçok projemiz daha var, Kadınlara, gençlere, yaşlılara, can dostlarımıza yönelik çok kapsamlı çalışmalar yapacağız. 21 mahallemize kreşler yapacağız” ifadelerini kullandı.

“Kadıköy halkı artık yeter diyor”

Anketlere göre oylarını arttırdıklarını ifade eden Arslan, “Beklentimizin çok üzerinde bir ilgi görüyoruz. İnşallah projelerimizi açıkladıktan sonra bu ilgi artarak devam edecek. Tabii sokağı dinlemekle birlikte bilimsel araştırmalar yapmayı da ihmal etmiyoruz. Bu aşamada henüz net rakam vermek erken. Ama şu kadarını söyleyeyim; Şubat ayı içerisinde iki anket sonucu aldık, 2023 seçim sonuçları ve bu iki anketi kronolojik olarak sıraladığımızda çok yüksek bir ivmeyle oylarımızı artırdığımızı net olarak gözlemleyebiliyoruz. Son olarak şunu söyleyeyim Kadıköy’ü arka bahçesi olarak görenler 31 Mart gecesi çok büyük bir sürprizle karşılaşacaklar. Kadıköy gerçek belediyecilik ile tanışacak” şeklinde sözlerine son verdi.

“Kadıköy’ün her sokağındayız”

Seçmenin mevcut yönetimden memnun olmadığını söyleyen Arslan şöyle konuştu: “Kadıköy halkı mevcut yönetimden şikayetçi ve değişime hazır, sadece bir kısım seçmenimizin bir takım ideolojik endişeleri var. İnsanlar sokakta bize mevcut durumdan memnun olmadıklarını ancak AK Partili bir yönetimde yaşam tarzlarına müdahale edileceği endişesini taşıdıklarını söylüyorlar. Ulaşabildiğimiz her Kadıköylüye bu endişelerin ne kadar gerçeklikten uzak ve yersiz olduğunu ifade ediyoruz. Seçime kadar girilmedik sokak, sıkılmadık el bırakmama hedefimiz var bu hedefe doğru gayretle çalışmaya devam ediyoruz.”

“Kentsel dönüşüm çalışmaları hızlanacak”

Kentsel dönüşüme yönelik çalışmalara yoğunlaşacaklarını belirten Arslan, “Kadıköy’de kentsel dönüşümle alakalı İlçe Belediyesi yetkileri içerisinde ki her düzenlemeyi gerçekleştirmek üzere planlarımızı yaptık. örneğin Kentsel Dönüşüm kapsamında başvuru yapan tüm binaların 30 iş günü içerisinde ruhsat işleminin tamamlayacağız. Şu anda mevcut belediye yönetimi bu işlemi 1 yıldan önce gerçekleştirmiyor. Tam olarak dijital belediyeciliğe geçemedikleri için bu işlemleri manuel olarak yapıyorlar. Biz tüm binaları, inşa yılına göre sınıflandırıp risk analizlerine göre yapacağız” şeklinde konuştu.

Editör: Haber Merkezi