Kaymakam Aydın yayınladığı mesajda “Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e "Başöğretmen” ünvanın verildiği 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın ve gücünü sevgiden alan dünyanın en güzel mesleklerindendir. Toplumların gelişip modern bir hal almasında en büyük paya sahip olan öğretmenler, eğitim dünyasının vazgeçilmez neferleridir.

Geleceğimizin mimarı öğretmenlerimizin, almış oldukları bu kutsal güçle gençlerimizin milli ve manevi değerlerinin bilincinde, çağın bilgi ve becerileriyle donatılmış birer birey olabilmeleri için canla başla çalışacaklarına, ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine ulaştıracak yolda kararlılıkla yürüyeceklerine yürekten inanıyorum.

Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, görevi başında şehit olan ve ebediyete irtihal eden öğretmenlerimizi sonsuz rahmet, minnet ve şükranla anıyor, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” dedi.

Editör: Haber Merkezi